Kære LB spiller Vi har rigtig mange gode ting på programmet resten af sæsonen. Se bare her: - D. 14. og 15/4 Påskeferie camp. Tag en kammerat med. Tilmeld dig her.
- D. 4/5 PigePowerPlay - kun for piger! Tag en veninde med. Tilmeld dig her.
- D. 10/5 Lillerøds egen U15 A og U15 B turnering. Vi opfordre alle vores U15 A og U15 B spillere i klubben til at tilmelde sig. Det er gratis for medlemmer. Tilmeld jer her.
- D. 24/5 LB's store Klubdag!!! Sæt kæmpe kryds i kalenderen allerede nu, så du ikke går glip at denne festlige badmintondag for hele familien. Programmet er ikke helt på plads, men der vil helt sikker være:
- Spil mod en senior - se hvor mange smash du kan få ned på nogle af klubbens bedste spillere eller måske du hellere bare vil prøve kræfter med en senior. Du bestemmer.
- Double turnering på tværs af klubben. Vi spiller på tid og måske der kommer nogle udfordringer.
- Lækker frokost.
- Tumletonbane med mulighed for de mindste at prøve badminton eller for de lidt ældre motoriske udfordringer.
- Quizzer.
- Præmier.
- Overrækkelse af Årets U9, U11, U13, U15 og U17 spiller, samt Årets kammerat.
- Hold øje med holdsport, hjemmesiden og facebook for tilmelding. Det er lørdag d. 24/5 kl. 10-16.
Har I spørgsmål, er I altid velkomne til at kontakte enten jeres træner eller Sara på sara.runesten.hansen@gmail.com Husk, at hvis I ønsker at bidrage til klubben enten ved at hjælpe nogle timer ved turneringer eller være med til at arrangere sociale events, så skriv til Sara. På gensyn i hallen. Hilsen Lillerøds Ungdomsudvalg (USU) 
|